W październiku 2022 nasze ekipy pracowały pełną parą. Jednym ze zleceń była gruntowna przebudowa kotłowni w domku jednorodzinnym. Prace trwały około tygodnia. W ich toku wykonaliśmy szereg czynności, których efektem jest sprawnie działająca pompa ciepła u kolejnego klienta.
Spis treści
- Demontaż pieca na ekogroszek i starej instalacji
- Przygotowanie podłoża pod jednostkę zewnętrzną pompy ciepła
- Wykonanie przyłącza elektrycznego
- Wykonanie instalacji hydraulicznej
- Instalacja zbiornika CWU
- Instalacja uruchomienie i odbiór pompy ciepła
- Dodatkowe zdjęcia z realizacji
Demontaż pieca na ekogroszek i starej instalacji
Pierwszym etapem prac był demontaż kilkuletniego pieca oraz przeróbka instalacji tak, aby klient miał zapewnioną ciepłą wodę z obecnie eksploatowanego zbiornika CWU na czas montażu.
Przygotowanie podłoża pod jednostkę zewnętrzną pompy ciepła
Nasi brukarze przygotowali podbudowę i wykonali niewielki fragment brukowanej powierzchni, na której stanąć miała zewnętrzna jednostka pompy.
Wykonanie przyłącza elektrycznego
Do działania pompy należy zapewnić solidne źródło zasilania. Zdecydowano o poprowadzeniu dedykowanej linii z instalacji 3-fazowej i zabudowy skrzynki elektrycznej w kotłowni.
Wykonanie instalacji hydraulicznej
Nasi fachowcy wykonali nową instalację, zgodnie z potrzebami klienta i z zastosowaniem nowoczesnych materiałów i metod łączenia. Wykonano też prowadzenie kabli i rur do jednostki zewnętrznej.
Instalacja zbiornika CWU
Zmiana źródła ciepła dla obiegu wody użytkowej oznaczała wymianę zbiornika CWU na model przeznaczony do współpracy z pompami ciepła.
Instalacja uruchomienie i odbiór pompy ciepła
Zawieszenie jednostki sterującej oraz zewnętrznej, podłączenie i rozruch, pompy ciepła – wszystko wykonano zgodnie z zaleceniami producenta. Autoryzowany serwis producenta potwierdził to protokołem odbioru bez uwag, wysoko oceniając fachowość naszych pracowników.