FM Complex - Comprehensive Facility Management

Ikona znacznika na mapieul. Sierocińska 11, 59-220 Legnica, Poland

Montaż pompy ciepła w domku jednorodzinnym – październik 2022 – Lubin, Rudna

Ikona kalendarza6 grudnia 2022

W październiku 2022 nasze ekipy pracowały pełną parą. Jednym ze zleceń była gruntowna przebudowa kotłowni w domku jednorodzinnym. Prace trwały około tygodnia. W ich toku wykonaliśmy szereg czynności, których efektem jest sprawnie działająca pompa ciepła u kolejnego klienta.

Spis treści

Demontaż pieca na ekogroszek i starej instalacji

Pierwszym etapem prac był demontaż kilkuletniego pieca oraz przeróbka instalacji tak, aby klient miał zapewnioną ciepłą wodę z obecnie eksploatowanego zbiornika CWU na czas montażu.

Przygotowanie podłoża pod jednostkę zewnętrzną pompy ciepła

Nasi brukarze przygotowali podbudowę i wykonali niewielki fragment brukowanej powierzchni, na której stanąć miała zewnętrzna jednostka pompy.

Wykonanie przyłącza elektrycznego

Do działania pompy należy zapewnić solidne źródło zasilania. Zdecydowano o poprowadzeniu dedykowanej linii z instalacji 3-fazowej i zabudowy skrzynki elektrycznej w kotłowni.

Wykonanie instalacji hydraulicznej

Nasi fachowcy wykonali nową instalację, zgodnie z potrzebami klienta i z zastosowaniem nowoczesnych materiałów i metod łączenia. Wykonano też prowadzenie kabli i rur do jednostki zewnętrznej.

Instalacja zbiornika CWU

Zmiana źródła ciepła dla obiegu wody użytkowej oznaczała wymianę zbiornika CWU na model przeznaczony do współpracy z pompami ciepła.

Instalacja uruchomienie i odbiór pompy ciepła

Zawieszenie jednostki sterującej oraz zewnętrznej, podłączenie i rozruch, pompy ciepła – wszystko wykonano zgodnie z zaleceniami producenta. Autoryzowany serwis producenta potwierdził to protokołem odbioru bez uwag, wysoko oceniając fachowość naszych pracowników.

Dodatkowe zdjęcia z realizacji